Jestem lekarzem. Pracuję dla dzieci.

W liceum zafascynowałam się postacią agentki Scully: lekarza - eksperta, dla którego nie było tajemnic. Podobnie jak ona chciałam zgłębiać tajemnice ludzkiego ciała. Dlatego w 2007 roku rozpoczęłam studia medyczne na Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Po sześciu latach udało mi się osiągnąć to, o czym marzyłam. Po stażu podyplomowym pracowałam w Zakładzie Medycyny Sądowej. Jednak zrezygnowałam z tej pracy i porzuciłam marzenia o "CSI na żywo".

Nie miałam planu "B". Porzucenie marzeń było rewolucją w życiu zawodowym.  Zdecydowałam się na pracę w podstawowej opiece zdrowotnej, aby dać sobie czas na wybór dalszej drogi. Moim pierwszym POZ była przychodnia w Gąsawie. Tam doszłam do wniosku, że najbardziej leży mi na sercu dobro dzieci i że dzieci zasługują na lekarza od swoich spraw. Doświadczenie  nauczyło mnie też ważnej rzeczy: że to rozmowa jest początkiem, rozmowa pozwala rozwiązać wiele problemów zdrowotnych i im zapobiegać. Zdecydowałam się rozpocząć specjalizację pediatrii.

 

W 2011 roku, prawie rok po urodzeniu najstarszego dziecka, rozpoczęłam pracę w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Początkowo w Oddziale Patologii Noworodka, później w Oddziale Pediatrii i Kardiologii. Specjalizację z pediatrii skończyłam w 2018 roku. Obecnie pracuję w Poradni Dziecięcej w podstawowej opiece zdrowotnej w Świeciu.

© 2019 by lekarz dla dzieci

    • Facebook Social Icon
    • Google+ Social Icon
    • YouTube Social  Icon
    • Instagram Social Icon